Home › Bezproblemowe odkurzanie

Bezproblemowe odkurzanie

Odkurzacze centralne - pożegnaj się z tradycyjnym sprzątaniem.

Odkurzanie centralne jest idealną metodą zagwarantowania porządku dla domów jednorodzinnych lub hosteli. System powinno się wykonać podczas konstruowania domu, z powodu wykorzystania specjalistycznej instalacji. W zamieszkałych budynkach montowanie wiąże się z poważnymi zmianami oraz kompromisami wymagające umieszczenie rur ssących w elewacje lub posadzki.

System odkurzania centralnego składa się z kilkunastu komponentów. System centralny odkurzania, inaczej jednostka ssąca, instaluje się permamentnie w garażu razem ze zbiornikiem, gdzie kumulują się zanieczyszczenia. Instalacja składa się z przewodów ssących, dzięki czemu brud przemieszcza się punktów ssących do jednoski centralnej. Należy poprowadzić armaturę w podłogach. Gniazdka ssącce do doczepienia węża do odkurzacza dysponują długością do 15 metrów, co umożliwia odkurzanie w dużych pomieszczeniach. Zlokalizowanie musi być tak zaplanowane, by mieć dostęp do sprzątnięcia jak największej powierzchni za pomocą węża od odkurzacza.

System centralny posiada więcej zalet niż wad. W porównaniu do odkurzacza tradycyjnego. Ta metoda sprzatania jest zwłacza rekomendowana dla wrażliwych na kurz. Tradycyjne odkurzacze wydychają wciągane powietrze w tym samym miejscu gdzie się sprząta, podczas gdy odkurzacz centralny pozbywa się zanieczyszczeń poza dom. Zabrudzenia mogą ponownie znaleźć się w domu, bo filtr nie zatrzyma wszystkiego. System wymaga jedynie podłączenia rury ssącej do gniazda ssącego i można sprzątać bez przenoszenia ciężarów. Największą wadą odkurzacza centralnego jest cena. Najdroższym elementem całego systemu jest jednostka centralna.

By zwierzak | on Thursday, February 2 2017 17:03